مصاحبه با سوسانو در هنگام سال تحویل؟

  شاید به خاطر نداشته باشید که این سریال چگونه زندگی مردم مارا تحت تاثیر قرار داد.

   در بازار محدود آن دوران همه جور جنس مزین به صورت مبارک خانم اوشین می شد پیدا کرد:از تی شرت و دمپایی گرفته تا عکس برگردون و جامدادی و کوبلن

   یادم می آیددر آن دوران که اتفاقا قطع مکرر برق یک رویداد عادی بود یکی از دوستان فنی پدرم مهندسی کرده  و دستگاهی ساخته بود که یک سرش را وصل می کردیم به باتری ماشین و یک سرش را به تلوزیون و همسایه ها هم یکشنبه ها به خاطر احتمال قطع برق به خانه ما هجوم می آوردند تا مبادا ثانیه ای از این سریال را از دست بدهند .

    حتی یادم هست در یک مصاحبه جنجالی زنده از رادیو گزارشگر از یک زن پرسیده بود شما چه کسی را به عنوان الگوی خود در زندگی قرار می دهید - اوشین یا حضرت زهرا؟ و ایشان اوشین را اتنتخاب کرده بود(که البته شایعه شده بود این زن را مرتد اعلام کرده و حکم اعدام برایش صادر کرده اند)

   بله چندین سال بعد یک سریال دیگر ژاپنی پخش شد که استقبال مردم از آن کم از اوشین نداشت.

   این سریال که هانیکو نام داشت هم با اقبال فراوان روبرو شد به شخصه این همه استقبال را اتفاقی و از سرمحدودیت های آن دوران می دانستم.

    ولی دو سه سالیست که موج دیگری از این سریالها    تلوزیون مارا قبضه کرده است و عجیب همین است که در دورانی که صد ها کانال سرگرم کننده ماهواره ای در خانه های ما وجود دارند وسریالهای تلوزیونی هم خروار خروار از شبکه های ایرانی پخش می شوند دلیل این اقبال عمومی از سریال های کره ای چیست سریالهایی که نه کیفیت و نه اخلاق محوری داستانهای ژاپنی را دارند و نه جذابیت سریالهای آمریکایی و نه شباهت فرهنگی به فرهنگ ما ایرانی ها

    والبته تمامی هم ندارند:یانگوم وامپراتور دریا و.تاجر بوسان و جومونگ ویک عالمه سریال دیگر که هر کدام هم بالای 150 قسمت می باشند(البته با سانسور) و حالا حالا ها سر کارمان خواهند گذاشت

     من قصد بی احترامی به طرفداران این قبیل سریالها را ندارم ولی سوال من از مسئولان فرهنگی این است به جای انتخاب راههای آسان وارزان  وقت آن نرسیده که کمی هم در عرصه فرهنگ در حال نابودیمان سرمایه گذاری کنیم؟

     چرا به جای خرید سریالهای فله و کیلویی کره ای سریالهای تاریخی ایرانی و اسلامی نسازیم؟

   به جای اینکه خبرنگار به کره بفرستید که در لحظات عزیز سال تحویل با خانم سوسانو گپ بزند بهتر نبود مصطفی زمانی ( بازیگر نقش حضرت یوسف) را برای معرفی جوانان ایرانی به یک کشور همسایه می فرستادید؟

   مگر نه اینکه سی دی های سریال حضرت یوسف را مثل نقل و نبات در بازارهای عراق و لبنان و افغانستان و تاجیکستان می خریدند؟

    آیا ورود و قاچاق جنس های بنجول و درجه 3 چینی و اشباع بازارهای مصرف ما کافی نیست که رسانه ملی ما هم به همین معضل دچار می کنید؟

/ 5 نظر / 275 بازدید
*pegi

اتفاقاَ‌ بنظر من همون بهتر که هنرمندان عزیز ایرانی اصلاَ‌ سمت سریالهای تاریخی و اسلامی نرن بخصوص با این سریال حضرت یوسفی که ساختن و همه اعتقادات مردم رو مورد توهین قرار دادن [خنثی]

غربت نشین

سلام دوست عزیز [گل] من بهاین نوشته ی شما در وبلاگم لینک دادم .

غربت نشین

سلام دوست عزیز [گل] من بهاین نوشته ی شما در وبلاگم لینک دادم .

hjj

شما ایرانی ها لیاقت سریل هایی چون امپراطور دریا را ندارید . آن ها این سریال ها را در درجه ی اول برای تقویت مردم خودشون میسازند و تو هنوز نمیدونی دو کشور چین و کره از هم مستقل اند ؟ اگه شما عرضه دارید هم همین کار را بکنید .

نتمن

اتفاقا این سریال ها خیلی هم سر و ته دارن شما لیاقت دیدن این سریال ها را ندارید.